Schedule | Vietnam Railways

Schedule



Train Schedule

From Hanoi to Saigon

Station   Km SE7 SE5 TN1 SE1 SE3
Hanoi 0 06:00 09:00 13:10 19:30 22:00
Giap Bat 4     13:26    
Phu Ly 56 07:03 10:03 15:50 20:34 23:03
Nam Dinh 87 07:42 10:41 16:28 21:10 23:37
Ninh Binh 115 08:19 11:15 17:03 21:44  
Bim Son 141   11:53 17:45    
Thanh Hoa 175 09:28 12:32 18:24 22:52 01:13 (+1 day)
Minh Khoi 197 09:52 12:59 18:51    
Cau Giat 250     19:53    
Cho Sy 279 11:18 14:18 20:15    
Vinh 319 12:01 15:04 20:58 01:30 (+1 day) 03:25 (+1 day)
Yen Trung 340 12:32 15:35 21:29   03:55 (+1 day)
Huong Pho 387 13:39 16:32 22:42   04:52 (+1 day)
Dong Le 436 14:42 17:36 23:47    
Minh Le 482 15:33        
Dong Hoi 522 16:19 19:22 01:32 (+1 day) 05:31 (+1 day) 07:25 (+1 day)
Dong Ha 622 18:29 21:24 03:43 (+1 day) 07:33 (+1 day) 09:15 (+1 day)
Hue 688 19:45 22:42 04:55 (+1 day) 08:48 (+1 day) 10:37 (+1 day)
Lang Co 755     05:27 (+1 day)    
Kim Lien 777     06:37 (+1 day)    
Da Nang 791 22:31 01:28 (+1 day) 07:49 (+1 day) 11:26 (+1 day) 13:00 (+1 day)
Tra Kieu 825     08:46 (+1 day)    
Phu Cang 842     08:18 (+1 day)    
Tam Ky 865 00:05 (+1 day)   08:45 (+1 day) 13:20 (+1 day) 14:27 (+1 day)
Nui Thanh 890     10:01 (+1 day)    
Quang Ngai 928 01:16 (+1 day) 04:04 (+1day) 11:10 (+1 day) 14:29 (+1 day) 15:30 (+1 day)
Đuc Pho 968     11:24 (+1 day)    
Bong Son 1017     13:11 (+1 day) 16:04 (+1 day)  
Dieu Tri 1096 04:08 (+1 day) 06:53 (+1day) 14:31 (+1 day) 17:26 (+1 day) 18:21 (+1 day)
Tuy Hoa 1198 06:16 (+1 day) 08:52 (+1day) 16:25 (+1 day) 19:18 (+1 day) 20:11 (+1 day)
Gia 1254     17:26 (+1 day)    
Ninh Hoa 1281 07:52 (+1 day)   17:58 (+1 day)    
Nha Trang 1315 08:28 (+1 day) 10:49 (+1day) 18:34 (+1 day) 21:15 (+1 day) 22:04 (+1 day)
Nga Ba 1364     19:33 (+1 day)    
Thap Cham 1408 10:07 (+1 day) 12:41(+1 day) 20:18 (+1 day) 22:54 (+1 day)  
Song Mao 1484     21:36 (+1 day)    
Ma Lam 1533     22:24 (+1 day)    
Binh Thuan 1551 12:33 (+1 day) 15:14 (+1 day) 22:44 (+1 day)   02:09 (+2 days)
Suoi Kiet 1603     23:53 (+1 day)    
Long Khanh 1649 14:25 (+1 day) 17:04 (+1 day) 01:04 (+2 days)    
Bien Hoa 1697 15:25 (+1 day) 18:04 (+1 day) 02:04 (+2 days) 03:56 (+2 days) 04:44 (+2 days)
Di An 1707 15:42 (+1 day)   02:18 (+2 days)    
Saigon 1726 16:15 (+1 day) 18:47 (+1day) 02:50 (+2 days) 04:39 (+2 days) 05:25 (+2 days)

 

From Saigon to Hanoi

Station  Km SE8 SE6 TN2 SE2 SE4
Saigon 0 06:00 09:00 13:10 19:30 22:00
Di An 19 06:29   13:40    
Bien Hoa 29 06:42 09:39 13:55 20:09 22:36
Long Khanh 77 07:44 10:41 15:09    
Gia Ray 95     15:29    
Suoi Kiet 123 08:30   15:55    
Binh Thuan 175 09:28 12:25 17:04 22:50 01:09 (+1 day)
Ma Lam 193     17:25    
Song Mao 242     18:11    
Thap Cham 318 11:44 14:48 19:39   03:21 (+1 day)
Nga Ba 362     20:25    
Nha Trang 411 13:19 16:21 21:29 03:13 (+1 day) 04:52 (+1 day)
Ninh Hoa 445 14:05   22:19    
Gia 472     22:48    
Tuy Hoa 528 15:28 18:26 23:52 05:18 (+1 day) 06:53 (+1 day)
Dieu Tri 630 17:06 21:02 01:50 (+1 day) 06:58 (+1 day) 08:31 (+1 day)
Bong Son 709 18:46   03:29 (+1 day) 08:31 (+1 day)  
Duc Pho 758     04:20 (+1 day)    
Quang Ngai 798 20:16 00:01 (+1 day) 05:21 (+1 day) 10:02 (+1 day) 11:22 (+1 day)
Nui Thanh 836     06:05 (+1day)    
Tam Ky 861 21:24 01:29 (+1 day) 06:37 (+1 day) 11:12 (+1 day) 12:29 (+1 day)
Phu Cang 884     07:03 (+1 day)    
Tra Kieu 901     07:21 (+1 day)    
Da nang 935 22:44 02:49 (+1 day) 08:41 (+1 day) 12:31 (+1 day) 13:58 (+1 day)
Kim Lien 949     09:05 (+1 day)    
Lang Co 971     10:16 (+1 day)    
Hue 1038 01:28 (+1 day) 05:33 (+1 day) 12:14 (+1 day) 15:31 (+1 day) 16:39 (+1 day)
Dong Ha 1104 02:50 (+1 day) 07:00 (+1day) 13:32 (+1 day) 16:44 (+1day) 17:58 (+1 day)
Dong Hoi 1204 04:40 (+1 day) 09:06 (+1day) 15:35 (+1 day) 18:30 (+1 day) 19:37 (+1 day)
Minh Le 1244 05:50 (+1 day)        
Dong Le 1290 06:50 (+1 day) 10:55 (+1 day) 17:42 (+1day)    
Huong Pho 1339 07:55 (+1 day) 11:58 (+1 day) 18:50 (+1 day) 21:24 (+1 day) 22:22 (+1 day)
Yen Trung 1386 08:52 (+1 day) 12:54 (+1 day) 19:50 (+1 day) 22:21 (+1 day)  
Vinh 1407 09:19 (+1 day) 13:21 (+1 day) 20:33 (+1 day) 22:48 (+1 day) 23:46 (+1 day)
Cho Sy 1447 10:07 (+1 day) 14:08 (+1 day) 21:27 (+1 day) 23:35 (+1 day)  
Cau Giat 1476     21:49 (+1 day)    
Minh Khoi 1529 11:28 (+1 day) 15:40 (+1 day) 22:53 (+1 day)    
Thanh Hoa 1551 11:53 (+1 day) 16:06 (+1 day) 23:36 (+1 day) 01:10 (+2 days) 02:14 (+2 days)
Bim Son 1585   16:49 (+1 day) 00:16 (+2 days)    
Ninh Binh 1611 13:11 (+1 day) 17:24 (+1 day) 01:06 (+2 days)   03:21 (+2 days)
Nam Dinh 1639 13:45 (+1 day) 17:58 (+1 day) 01:43 (+2 days) 03:02 (+2 days) 03:50 (+2 days)
Phu Ly 1670 14:24 (+1 day) 18:37 (+1 day) 02:23 (+2 days) 03:40 (+2 days) 04:24 (+2 days)
Hanoi 1726 15:33 (+1 day) 19:58 (+1 day) 03:30 (+2 days) 04:50 (+2 days) 05:30 (+2 days)

(Updated on 13-Sep-2017)

Danh mục bài viết: