Schedule | Vietnam Railways

Schedule















Train Schedule

From Hanoi to Saigon

Station   Km SE7 SE5 TN1 SE1 SE3
Hanoi 0 06:00 09:00 13:10 19:30 22:00
Giap Bat 4     13:26    
Phu Ly 56 07:07 10:07 14:30 20:37 23:06
Nam Dinh 87 07:47 10:46 15:10 21:14 23:40
Ninh Binh 115 08:22 11:21 15:48 21:49 00:13 (+1 day)
Bim Son 141   11:56 16:23    
Thanh Hoa 175 09:31 12:37 17:11 22:58 01:16 (+1 day)
Minh Khoi 197 09:54 13:02 17:37    
Cau Giat 250     18:37    
Cho Sy 279 11:21 14:24 18:58 00:54 (+1 day)  
Vinh 319 12:08 15:11 19:50 01:41 (+1 day) 03:32 (+1 day)
Yen Trung 340 12:35 15:38 20:20 02:07 (+1 day) 03:58 (+1 day)
Huong Pho 387 13:42 16:35 21:25 03:02 (+1 day) 04:55 (+1 day)
Dong Le 436 14:47 17:39 22:46    
Minh Le 482 15:37        
Dong Hoi 522 16:36 19:40 00:39 (+1 day) 05:50 (+1 day) 07:40 (+1 day)
Dong Ha 622 18:34 21:23 02:20 (+1 day) 07:36 (+1 day) 09:18 (+1 day)
Hue 688 19:55 22:50 03:47 (+1 day) 08:56 (+1 day) 10:35 (+1 day)
Lang Co 755     05:27 (+1 day)    
Kim Lien 777     06:37 (+1 day)    
Da Nang 791 22:47 01:43 (+1 day) 07:15 (+1 day) 11:41 (+1 day) 13:15 (+1 day)
Tra Kieu 825     08:00 (+1 day)    
Phu Cang 842     08:18 (+1 day)    
Tam Ky 865 00:08 (+1 day) 03:12 (+1 day) 08:45 (+1 day) 13:23 (+1 day) 14:30 (+1 day)
Nui Thanh 890     09:15 (+1 day)    
Quang Ngai 928 01:21 (+1 day) 04:21 (+1day) 10:05 (+1 day) 14:34 (+1 day) 15:35 (+1 day)
Đuc Pho 968     11:06 (+1 day)    
Bong Son 1017   05:53 (+1day) 11:58 (+1 day) 16:07 (+1 day)  
Dieu Tri 1096 04:23 (+1 day) 07:25 (+1day) 13:38 (+1 day) 17:41 (+1 day) 18:36 (+1 day)
Tuy Hoa 1198 06:20 (+1 day) 09:21 (+1day) 15:33 (+1 day) 19:21 (+1 day) 20:14 (+1 day)
Gia 1254     16:35 (+1 day)    
Ninh Hoa 1281 07:54 (+1 day)   17:09 (+1 day)    
Nha Trang 1315 08:35 (+1 day) 11:23 (+1day) 17:55 (+1 day) 21:22 (+1 day) 22:12 (+1 day)
Nga Ba 1364     18:52 (+1 day)    
Thap Cham 1408 10:11 (+1 day) 13:17 (+1 day) 19:36 (+1 day) 22:56 (+1 day) 23:45 (+1 day)
Song Mao 1484     20:55 (+1 day)    
Ma Lam 1533     21:45 (+1 day)    
Binh Thuan 1551 12:39 (+1 day) 15:43 (+1 day) 22:07 (+1 day) 01:18 (+2 days) 02:14 (+2 days)
Suoi Kiet 1603     23:21 (+1 day)    
Long Khanh 1649 14:25 (+1 day) 17:29 (+1 day) 00:53 (+2 days)    
Bien Hoa 1697 15:25 (+1 day) 18:31 (+1 day) 01:54 (+2 days) 03:59 (+2 days) 04:42 (+2 days)
Di An 1707 15:38 (+1 day)   02:08 (+2 days)    
Saigon 1726 16:08 (+1 day) 19:11 (+1day) 02:38 (+2 days) 04:39 (+2 days) 05:20 (+2 days)

 

From Saigon to Hanoi

Station  Km SE8 SE6 TN2 SE2 SE4
Saigon 0 06:00 09:00 13:10 19:30 22:00
Di An 19 06:30   13:40    
Bien Hoa 29 06:43 09:42 13:55 20:12 22:39
Long Khanh 77 07:44 10:44 15:09    
Gia Ray 95     15:29    
Suoi Kiet 123     15:55    
Binh Thuan 175 09:30 12:36 17:04 22:55 01:15 (+1 day)
Ma Lam 193     17:25    
Song Mao 242     18:11    
Thap Cham 318 11:48 14:51 19:39 01:43 (+1 day) 03:24 (+1 day)
Nga Ba 362     20:25    
Nha Trang 411 13:26 16:29 21:29 03:21 (+1 day) 05:00 (+1 day)
Ninh Hoa 445 14:07   22:19    
Gia 472     22:48    
Tuy Hoa 528 15:30 18:29 23:52 05:21 (+1 day) 06:56 (+1 day)
Dieu Tri 630 17:29 21:17 01:50 (+1 day) 07:13 (+1 day) 08:46 (+1 day)
Bong Son 709 18:47 22:38 03:29 (+1 day) 08:34 (+1 day)  
Duc Pho 758     04:20 (+1 day)    
Quang Ngai 798 20:18 00:11 (+1 day) 05:21 (+1 day) 10:07 (+1 day) 11:27 (+1 day)
Nui Thanh 836     06:05 (+1day)    
Tam Ky 861 21:26 01:29 (+1 day) 06:37 (+1 day) 11:15 (+1 day) 12:32 (+1 day)
Phu Cang 884     07:03 (+1 day)    
Tra Kieu 901     07:21 (+1 day)    
Da nang 935 22:59 03:02 (+1 day) 08:41 (+1 day) 12:46 (+1 day) 14:13 (+1 day)
Kim Lien 949     09:05 (+1 day)    
Lang Co 971     10:16 (+1 day)    
Hue 1038 01:36 (+1 day) 05:39 (+1 day) 12:14 (+1 day) 15:31 (+1 day) 16:47 (+1 day)
Dong Ha 1104 02:53 (+1 day) 06:56 (+1day) 13:32 (+1 day) 16:48 (+1day) 18:02 (+1 day)
Dong Hoi 1204 04:50 (+1 day) 09:16 (+1day) 15:35 (+1 day) 18:45 (+1 day) 19:52 (+1 day)
Minh Le 1244 05:54 (+1 day)        
Dong Le 1290 06:53 (+1 day) 10:54 (+1 day) 17:42 (+1day)    
Huong Pho 1339 07:58 (+1 day) 11:59 (+1 day) 18:50 (+1 day) 21:23 (+1 day) 22:25 (+1 day)
Yen Trung 1386 08:55 (+1 day) 12:56 (+1 day) 19:50 (+1 day) 22:20 (+1 day) 23:22 (+1 day)
Vinh 1407 09:26 (+1 day) 13:27 (+1 day) 20:33 (+1 day) 22:51 (+1 day) 23:53 (+1 day)
Cho Sy 1447 10:10 (+1 day) 14:21 (+1 day) 21:27 (+1 day) 23:35 (+1 day)  
Cau Giat 1476     21:49 (+1 day)    
Minh Khoi 1529 11:29 (+1 day) 15:43 (+1 day) 22:53 (+1 day)    
Thanh Hoa 1551 11:54 (+1 day) 16:11 (+1 day) 23:36 (+1 day) 01:19 (+2 days) 02:17 (+2 days)
Bim Son 1585   16:52 (+1 day) 00:16 (+2 days)    
Ninh Binh 1611 13:14 (+1 day) 17:27 (+1 day) 01:06 (+2 days) 02:30 (+2 days) 03:21 (+2 days)
Nam Dinh 1639 13:50 (+1 day) 18:03 (+1 day) 01:43 (+2 days) 03:05 (+2 days) 03:53 (+2 days)
Phu Ly 1670 14:27 (+1 day) 18:40 (+1 day) 02:23 (+2 days) 03:43 (+2 days) 04:27 (+2 days)
Hanoi 1726 15:33 (+1 day) 19:58 (+1 day) 03:30 (+2 days) 04:50 (+2 days) 05:30 (+2 days)

(Updated on 10-Feb-2017)

Danh mục bài viết: